|1399/09/10 - 10 آذر 1399
کد خبر : 571410 خرداد 1399فرهنگی

پيام رئيس شوراي اسلامي شهر ساري

به مناسبت آغاز بكار يازدهمين دوره مجلس شوراي اسلامي

با توجه به پايان كار دهمين دوره مجلس شوراي اسلامي و گشايش مجلس يازدهم ، شمشيربند رئيس شوراي اسلامي شهر ساري در اينخصوص پيامي صادر نموده است

 

با توجه به پايان كار دهمين دوره مجلس شوراي اسلامي و گشايش مجلس يازدهم ، شمشيربند رئيس شوراي اسلامي شهر ساري در اينخصوص پيامي صادر نموده است . به گزارش روابط عمومي شوراي اسلامي شهر ساري متن اين پيام بشرح زير است :

 

بسم الله الرحمن الرحيم

مجلس شوراي اسلامي كانون اصلي تصميم گيري كشور هست كه به بركت انقلاب اسلامي به عنوان مظهر اراده ملي ايفاي نقش مي كند . معمار بزرگ انقلاب حضرت امام خميني (ره) تعبير رسايي در مورد جايگاه مجلس داشتند و آن را در راس امور توصيف كردند . اين تعبير به ضرورت برخورداري مجلس شوراي اسلامي از اقتدار ، كارآمدي ، مشروعيت و مقبوليت اشاره دارد به همين دليل بايد اذعان نمود كه تحقق مختصات ذكر شده در فعاليت مجلس تا حدود زيادي به ويژگي هاي نمايندگان حاضر در آن بستگي دارد . به بيان ديگر ، نمايندگان كارآمد ، با دانش ، متعهد ، انقلابي و مردمي مي توانند مجلسي مقتدر ، موثر و متعهد ايجاد كنند .

قانون اساسي جمهوري اسلامي و قوانين مربوط به انتخابات مجلس خصوصا نظارت و دقت نظر شوراي محترم نگهبان در امر تعيين صلاحيتها ، زمينه حضور نخبگان متعهد و متخصص را در عرصه انتخابات مجلس فراهم مي آورد و آگاهي و هوشياري و تكليف مداري مردم در گزينش افراد اصلح ، به شكل گيري يك مجلس توانمند كمك مي كند.

در نظام مقدس جمهوري اسلامي ساز و كار انتخاب نمايندگان بگونه اي تعيين گرديده كه قوه مقننه بتواند مظهر حكومت مردمي و كانون قدرتمند تصميم سازي باشد و به عنوان اميدگاه و معتمد مردم و پشتيبان دولت ظاهر شود .

تجربه نشان داده هر زمان مجلس شوراي اسلامي ، براي مسئولان در انجام كارهاي اساسي راهگشا بوده ، در رابطه با مسائل  داخلي و خارجي و رويدادهاي بين المللي مواضع درست و بجايي اتخاذ نموده و در امور تقنيني اقدامات مفيد و موثري انجام داد ، از تركيب مناسبي از نمايندگان برخوردار بوده است.

اكنون كه دهمين دوره مجلس شوراي اسلامي ، فعاليت چهار ساله اش را به  پايان برده و مجلس يازدهم كار خود را آغاز نموده است ، طبعا امكان قضاوت درباره عملكرد مجلس دهم فراهم مي باشد و در مورد مجلس جديد نيز اميد موفقيت و تاثير گذاري بر كيفيت اداره امور كشور وجود دارد .

مجلس دهم با توجه به گزارش عملكردي كه از سوي هيات رئيسه محترم اين مجلس منتشر شده و به گواه آمار و ارقامي كه درخصوص تعداد قوانين مصوب و ديگر وظايف پارلماني مطرح گرديده ، تلاش خود را در راستاي نقش آفريني مركز قانونگذاري كشور انجام داده و قطعا آنچه از كاركرد اين دوره قابل احصاء ميباشد در حافظه عمومي و در تاريخ كشور ثبت و براي استفاده و داوري نسل هاي بعد ، ماندگار خواهد شد. لذا جا دارد از زحمات چهارساله نمايندگان اين دوره از جمله مجمع نمايندگان استان مازندران خصوصا نمايندگان محترم مردم شريف ساري و مياندرود آقايان دكتر علي اصغر يوسف نژاد و مهندس محمد دامادي قدرداني نموده براي ايشان آرزوي سربلندي و سلامت نمايم .

اما در خصوص مجلس يازدهم؛ واقعيت اين هست كه  اين مجلس اميدهاي زيادي در دل مردم ايجاد مي كند. مجلس يازدهم در شرايطي كارش را شروع مي كند كه دشواريها و تنگناها بويژه در بحث اقتصاد و معيشت ، مردم را به شدت آزرده خاطر نموده است . اين مردم در دوم اسفند 1398 با اميدهاي فراوان در پاي صندوق هاي راي حاضر شدند و حال منتظر بازگشايي مجلسي انقلابي با دورنماي حل مشكلات كشور بخصوص در شرايط تحريمي و فشار مضاعف بحران كرونا هستند .بنابراين انتظار مي رود يازدهمين دوره مجلس شوراي اسلامي با نمايندگان تازه نفس و با انگيزه و البته با همراهي ديگر قوا و همه نهادها و ارگانها ، باري از دوش مردم  و كشور بردارد .

مهمترين توقع مردم از مجلس جديد ، شفافيت آراء و مواضع نمايندگان و اعتلاي كاركرد مجلس و اتخاذ تصميمات درست و بهنگام ، بهبود معيشت مردم ، توجه به مطالبات و استعدادهاي جوانان خصوصا توسعه اشتغال و رفع آشفتگي هاي اقتصادي ميباشد . اكنون كه فصل رقابتها تمام شده و زمان رفاقت فرارسيده انتظار مي رود نمايندگان منتخب با  وحدت و همدلي به دنبال حل مشكلات بروند .

خوشبختانه مجمع جديد نمايندگان استان مازندران در همين ابتدا و قبل از شروع بكار رسمي ، اراده و انگيزه خوبي براي پاسخگويي به مطالبات مردم از خود نشان دادند و شهروندان نيز با ملاحظه ي اين جديت ، اميدوارند در دوره فعاليت مجلس يازدهم ، با تلاش و رايزني نمايندگان محترم استان ، توجه افزونتري به نيازها و مطالبات اين ديار معطوف شود اما بايد پذيرفت كه ساري مركز استان هست و اين مركزيت اداري و سياسي شرايط ويژه اي را براي اين شهر رقم زده است . يعني مركز استان همانطوركه ناگزير از سرويس دهي استاني و حتي ملي است ، براي برخورداري از امكانات و اعتباراتي كه جوابگوي موقعيت و الزامات مركزيت باشد ، به نگاه استاني و ملي نياز دارد و از قضا بيشترين توان و امكان جلب چنين نگاهي در نزد نمايندگان شهرستان در مجلس شوراي اسلامي قرار دارد و به همين دليل توقع مردم از آنها براي حل مشكلات ، بيشتر از ساير متوليان و كارگزاران ميباشد.

از طرفي وقتي از توسعه استان سخن ميگوئيم هر عقل سليمي حكم ميكند كه اساس اين توسعه بايد در مركز استان افكنده شود چراكه مركز استان ، پيشاني استان به شمار مي آيد و توسعه شهر مركز استان ، راه را براي توسعه و آباداني كليت استان مي گشايد اين در حالي است كه اجراي پروژه هاي اساسي در مركز استان نيازمند حمايت هاي فرااستاني است . در حال حاضر پروژه هاي متعددي در ساري در دستور كار قرار دارد يا در دست اجراست كه تسريع در عمليات اجرايي و تكميل آنها مستلزم بودجه استاني و ملي ميباشد از جمله نيروگاه زباله سوز ، فاز دوم بوستان ملل ، پارك جنگلي سكوتپه ، پروژه بزرگ پل تا پل ، پارك موزه دفاع مقدس ، ميانگذر شهيدان شمشيربند ، زيرگذر ميدان امام ، پياده راه حدفاصل ميدان ابن شهرآشوب – ميدان ساعت ، بازگشايي مسير قارن و... كه با پيگيري مجدانه نمايندگان منتخب مردم در يازدهمين دوره مجلس شوراي اسلامي آقايان زارعي و بابايي در جهت جلب همكاري دولت ، قطعا با سرعت و جديت عملياتي خواهند شد انتظار ميرود دو بزرگوار در دوره فعاليت خود توسعه و تحول مركز استان را عينيت بخشند .

 خرسنديم كه منتخبين محترم مردم عزيز شهرستانهاي ساري و مياندرود با عنايت به مسئوليتهاي قبلي بر مسائل حوزه انتخابيه شان كاملا اشراف دارند و عزم خود را براي پيگيري مشكلات جزم نموده اند ، با آرزوي توفيق روزافزون و سربلندي اين عزيزان اميدواريم با همين عزم و آهنگ فعاليت هاي خود را پي بگيرند و پاسخ مناسبي به اعتماد مردم بدهند ان شاء الله

                                                                                      عليجان شمشيربند

                                             رئيس شوراي اسلامي شهر ساري

افزودن دیدگاه
متن بالا را در زیر وارد کنید