|1400/09/16 - 16 آذر 1400
کد خبر : 88629 شهریور 1400

در نخستین جلسه کمیسیون بودجه شورای اسلامی شهر ساری مطرح شد ؛

افزایش اختیارات شهرداری در انجام معاملات به منظور تسریع در امور شهر

کمیسیون بودجه و حقوقی شورای شهر ساری روز شنبه 1400/05/23 نخستین جلسه خود را به ریاست سبحان بخشی تشکیل داد.

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر ساری در این جلسه که آقایان شعبانی، یوسفی، احمدی و عاشقان اعضای شورا و همچنین علیزاده معاون توسعه مدیریت و منابع، یوسف نژاد رئیس امور مالی و حاجاتی مشاور مالی شهرداری حضور داشتند دو موضوع مهم افزایش میزان اختیارات شهرداری در انجام معاملات و مناقصات بمنظور تسریع در امور شهر و بودجه سال جاری شورای شهر مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

ابتدا معاون توسعه مدیریت و منابع شهرداری با ارائه گزارشی از وضعیت بودجه و فعالیت های شهرداری به برنامه ریزی برای کاهش هزینه ها اشاره و تأکید کرد: برای صرفه جویی در وقت و سرعت بخشیدن به امور درخواست افزایش میزان اختیارات شهرداری در انجام معاملات تا سقف دو میلیارد تومان را داریم.

علیزاده بودجه سال‌جاری شهرداری را ۸۰۰ میلیارد تومان عنوان کرد و افزود : بودجه امسال شورای شهر نیز یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان تعیین شد که طبق قانون هر سه ماه ۲۵ درصد آن تخصیص می یابد.

 گفتنی است اعضای کمیسیون بودجه شورای اسلامی شهر ساری پس از بحث و تبادل نظر پیرامون موارد مطروحه با تفویض اختیار به شهرداری در انجام معاملات و مناقصات تا سقف یک میلیارد و هشتصد میلیون تومان موافقت کردند.

شعبانی رئیس شورای اسلامی شهر ساری در این خصوص تأکید کرد: دادن این اختیار به شهرداری نافی نظارت شورا نیست بلکه صرفاً جهت تسریع در امور می باشد.

سبحان بخشی رئیس کمیسیون بودجه و حقوقی شورای شهر نیز با بیان اینکه موافقت با رقم یک میلیارد و هشتصد میلیون تومان در راستای تفویض اختیار به شهرداری در انجام معاملات بیانگر 50 درصد افزایش نسبت به قبل می باشد تصریح کرد تمامی معاملات شهرداری می بایست در شورا مطرح و بررسی شود.

وی گفت : انتظار ما این است که شهرداری با جدیت بیشتری طرحهای خود را برای پیشبرد بهینه امور شهر در بخشهای عمرانی و خدماتی به شورا ارائه نماید تا در کمیسیون‌های تخصصی بررسی شود .
نائب رئیس شورای اسلامی شهر ساری بر لزوم برنامه محوری در نهاد مدیریت شهری تاکید کرد و افزود : توسعه شهری مستلزم یک برنامه مدون و در عین‌حال عملیاتی می‌باشد و در این راستا تدوین یک برنامه پنج‌ساله ضروری به نظر می‌رسد.

دیگر اعضای کمیسیون نیز نقطه نظرات خود را درباره مباحث مطرح شده در جلسه بیان نمودند.

بدیهی است مصوبات کمیسیون بودجه جهت تصویب نهایی باید در جلسه صحن شورا مطرح شود.

گالری تصاویر

افزودن دیدگاه
متن بالا را در زیر وارد کنید