|1399/09/10 - 10 آذر 1399
کد خبر : 679115 مهر 1399اجتماعی

در جلسه هفتاد و هشتم صورت گرفت؛

تأکید اعضای شورای اسلامی شهر ساری بر نهایت اهتمام در جهت جلب رضایت شهروندان

هفتاد و هشتمین جلسه شورای اسلامی شهر ساری به ریاست اسفندیار عشوری برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر ساری، در این جلسه که از ساعت 15 روز سه شنبه 15 مهرماه 99 با حضور آقایان عشوری، یوسفی، شعبانی، بخشی، آقامیری و شمشیربند اعضای شورا، رجبی شهردار و باقریان معاون توسعه مدیریت و منابع شهرداری و تعدادی از اصحاب رسانه برگزار شد، بررسی نامه های شهرداری در دستور کار شورا قرار گرفت.

اسفندیار عشوری رئیس شورای اسلامی شهر ساری در ابتدای این جلسه با تسلیت فرا رسیدن اربعین شهادت سرور و سالار شهیدان گفت: با توجه به اینکه تعداد کثیری از نامه ها و درخواست های شهرداری و مردم بدلیل تعطیلی جلسات شورا بلاتکلیف مانده و با عنایت به اهمیت تسریع در حل مشکلات شهروندان و نظر به اینکه این نامه ها در کمیسیون های مربوطه رسیدگی نشده، پیشنهاد می کنم ابتدا دو فوریت بررسی آنها باید به تصویب برسد و سپس نسبت به اتخاذ تصمیم در خصوص آنها اقدام کنیم.

وی در ادامه با بیان اینکه از شهردار برای ارائه گزارشی از عملکرد و وضعیت شهرداری به جلسه شورا دعوت بعمل آورده، اظهار داشت: از آقای شهردار می خواهم منبعد شخصاً در تمام جلسات شورا حضور یافته تا روند اتخاذ تصمیمات بهتر شود.

کوروش یوسفی ساداتی نائب رئیس شورای اسلامی شهر ساری:
اتفاقات اخیر نباید باعث کم توجهی مدیران شهرداری به شورا شود

کوروش یوسفی ساداتی نائب رئیس شورای اسلامی شهر ساری نیز در سخنان کوتاهی با بیان اینکه بروز اتفاقات اخیر نباید زمینه کم توجهی مدیران شهرداری به شورا را فراهم کند، گفت: از آقای شهردار انتظار داریم در این خصوص به معاونان و مدیران شهرداری این موضوع مهم را متذکر شود.

سبحان بخشی عضو هیأت رئیسه شورای اسلامی شهر ساری:
باید برای جلب رضایت افکار عمومی تلاش کنیم

سبحان بخشی عضو هیأت رئیسه شورای اسلامی شهر ساری با تشکر‌ از زحمات یکساله عباس رجبی بعنوان شهردار ساری گفت: آمادگی کامل خودم را برای همکاری با شهردار اعلام می کنم اما باید عنوان کنم علیرغم گزارش خوبی که ایشان در جلسه بیان نموده اما رضایت افکار عمومی و شهروندان از عملکرد شورا و شهرداری به حداقل رسیده است و از این جهت باید در این زمان باقیمانده از عمر شورا تمام تلاش مان را برای جلب رضایت آنها انجام دهیم.

وی گفت: ظاهراً شهردار محترم برنامه های خود را به اعضای سابق شورا ارائه داده بود و اکنون خواسته ما این است که گزارشی ارائه نماید تا درجریان قرار بگیریم که چه میزان از آن برنامه های ایشان اجرایی و عملیاتی شده اند.

عضو هیأت رئیسه شورای اسلامی شهر ساری با انتقاد از بکارگیری حجم بالای نیروها در شهرداری ساری در سالهای اخیر‌ گفت: شش هزار نفر با هزار امید و آرزو در شهرداری شاغل شده اند و باید استغال آنها حفظ شود اما اینکه آنها با چه مکانیزمی و با سفارش و دستور چه کسانی وارد شهرداری شده اند، مسأله ای است که باید مشخص شود و به مردم اعلام گردد تا همه بدانند چه کسانی به شهروندان ساروی خیانت کرده اند.

وی با اشاره به شرایط نامساعد معیشتی مردم اذعان داشت: در این وضعیت اقتصادی و شرایط کرونایی به وجود آمده مردم واقعاً به سختی در حال امرار معاش هستند و در این اوضاع قطعاً درآمدهای شهرداری هم با چالش های جدی مواجه شده لذا خواهشم این است شهرداری در هزینه هایش صرفه جویی را به حد اعلا برساند.

سیدعلی آقامیری عضو شورای اسلامی شهر ساری:
وفاق به وجود آمده در بین اعضای شورا وصف ناپذیر است

سیدعلی آقامیری عضو شورای اسلامی شهر ساری با ابراز خشنودی از شروع بکار مجدد شورا گفت: از اعضای جدیدالورود که با حضورشان راه ادامه خدمت رسانی به شهروندان را فراهم کرده اند، صمیمانه تشکر می کنم.

وی با اشاره به جلسه انتخابات هیأت رئیسه شورا برای سال چهارم از دوره پنجم اظهار داشت: خیلی ها از بیرون این انتظار را نداشتند که شورا تشکیل جلسه داده و بتواند انتخابات هیأت رئیسه را برگزار‌نماید اما دیروز (دوشنبه) با مدیریت خوب سردار شمشیربند این مهم تحقق یافت.

عضو شورای اسلامی شهر ساری افزود: در شروع بکار دوباره شورا، وفاق وصف ناپذیری در بین اعضا به وجود آمده و امیدواریم با تداوم این اتحاد و مدیریت شایسته شهردار محترم بتوانیم در فرصت باقیمانده مشکلات و موانع را از پیش رو برداریم.

وی با بیان اینکه در شرایط نا بسامان اقتصادی کشور که معیشت مردم را با سختی فراوانی مواجه ساخته، همه باید برای رفع مشکلات شهروندان همت بگمارند، گفت:  ما خادم مردم هستیم و بابت خدماتی که ارائه می کنیم هیچ منتی هم نداریم لذا تأکیدم بر حفظ وفاق به وجود آمده می باشد و در این راه تحمل نقطه نظرات و انتقادات مخالفان نیز بسیار مهم است.

آقامیری در پایان با انتقاد از برخی کارشکنی ها در مسیر ادامه حیات شورای دوره پنجم شهر ساری خاطرنشان کرد: بحمدلله این تحرکات نه تنها راه به جایی نبرد بلکه باعث ایجاد اتحادی کم نظیر شده که معتقدم همه اعضای شورای شهر باید آن را قدر دانسته تا به نتیجه مطلوب برسیم.

پرویز شعبانی عضو هیأت رئیسه شورای اسلامی شهر ساری:
حقوق معوقه کارگران شهرداری باید هرچه زودتر پرداخت شود

پرویز شعبانی عضو هیأت رئیسه شورای اسلامی شهر ساری با تسلیت ایام اربعین حسینی گفت: روز اربعین امسال با روز جهانی کودک نیز همزمان شده و از آنجا که ساری به همراه اصفهان بعنوان پایلوت شهر دوستدار کودک انتخاب گردیده، شایسته است شهرداری با هماهنگی کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورا برنامه ای درخور شأن این روز برگزار نماید.

وی با اشاره به پرداخت نشدن حقوق شهریورماه تعدادی از پرسنل شهرداری ساری اذعان داشت: از دیروز که وارد شورا شده ام بیشترین حجم تماس های بنده مربوط به این موضوع بوده و لذا با توجه به مشکلات معیشتی که دامنگیر مردم ما گردیده شایسته است در اسرع وقت اقدامات قانونی لازم برای پرداخت حقوق کارگران زحمتکش شهرداری انجام شود.

عضو هیات رئیسه شورای اسلامی شهر ساری به کاستی های موجود در پرداخت مزایا و بیمه کارگران شهرداری اشاره و تصریح کرد : پرداخت ۳۰ روزه در ماههای سی و یک روزه ی سال ، نقصان در بیمه کارگران از جمله بیمه مکمل و عدم پرداخت حق لباس بخشی از این کاستیهاست که باید برطرف شود.
علیجان شمشیربند عضو شورای اسلامی شهر ساری:
تلاش عده ای برای انحلال شورای شهر ساری ناکام ماند

علیجان شمشیربند عضو شورای اسلامی شهر ساری با اشاره به اتفاقات چند ماهه اخیر پیرامون مدیریت شهری ساری گفت: متأسفانه برخی از اشخاص چه تشکیلاتی و چه غیر تشکیلاتی هرگز دوست نداشتند شورای شهر باقی بماند و تلاش کردند تا مسیر را برای انحلال این نهاد برآمده از بطن مردم فراهم کنند اما بحمدلله ناکام ماندند و می بینیم که شورای شهر ساری زنده مانده است.

وی با تأکید بر اینکه هیچ یک از اعضای شورای ادوار چهارم و پنجم در امر نظارت بر حُسن اجرای مصوبات کوتاهی نکرده است، گفت: آنچه که از سوی دستگاه های نظارتی مورد پیگیری قرار گرفته مواردی است که مربوط به مسائل خارج از شورا می باشد و لذا ورود به برخی اتفاقات از طرف ما جایز نیست.

عضو شورای اسلامی شهر ساری اتفاق آرا در همه انتخاب های صورت گرفته در جلسه هفتاد و هفتم این نهاد در معرفی هیأت رئیسه جدید شورا و نمایندگان ناظر شورا در سازمان های تابعه و کمیسیون های شهرداری را رویدادی قابل توجه دانست و گفت: این موضوع فقط برای این روزها نیست و معتقدم باید تا روز پایانی فعالیت شورای پنجم ادامه یابد.

وی به مشکلات ایجاد شده برای برخی شهروندان در خصوص پرداخت جرائم و عوارض اشاره و تصریح کرد: مراجعات متعددی به بنده صورت گرفته که شهروندان در خصوص پرداخت جرائم کمیسیون های ماده صد و 77 با مشکلاتی مواجه شده اند. متأسفانه به مردم گفته می شود تا جریمه ها پرداخت نشود امکان تقسیط عوارض وجود ندارد در حالی که اینگونه نیست و باید با اصلاح رویه حاکم، این دو موضوع همزمان در دستور کار شهرداری های مناطق قرار گیرد.

عباس رجبی شهردار ساری:
جذب حدود 600 میلیارد تومان اعتبار دولتی ظرف یکسال گذشته در تاریخ ساری بی سابقه بوده است

عباس رجبی شهردار ساری در این جلسه به ارائه گزارشی از عملکرد یکساله خود پرداخت.

وی با اشاره به فراز و نشیب های متعدد در طول یکسال اخیر گفت: شهرداری ساری را با بدهی 1500 میلیارد تومانی و بیش از 2 هزار طلبکار حقیقی و حقوقی و شش هزار نیرو که حدود 2 هزار نفر از آنها بلاتکلیف بوده اند، تحویل گرفتم.

شهردار ساری افزود: در طول یکسال اخیر جلسات متعددی را در شورا و شهرداری برای ساماندهی نیروهای بلاتکلیف برگزار کردیم و امروز شهرداری با افتخار می تواند اعلام کند چه تعداد نیرو تحت مدیریت خود دارد.

وی افزود: یکی از دستاوردهای مهم شهرداری که با حمایت استاندار محترم، نمایندگان مجلس و شورای اسلامی شهر حاصل شده، دریافت رقمی نزدیک به 600 میلیارد تومان اعتبار دولتی بوده که در تاریخ ساری بی سابقه بوده است.

رجبی پیشرفت قابل توجه پروژه نیروگاه زباله سوز ساری را مورد توجه قرار داد و اذعان داشت: در زمان شروع مسئولیت بنده بحران مشکل دفن زباله در منطقه چهاردانگه به وجود آمد و در حالی که احداث نیروگاه زباله سوز با رشد 30 درصدی همراه بود امروز این پیشرفت به 75 درصد رسیده است.

وی از خریداری زمینی به مساحت 4 هکتار با هزینه دو و نیم میلیارد تومانی و اضافه نمودن آن به بستر پروژه نیروگاه زباله سوز خبر داد و تصریح کرد: این زمین به منظور حل مشکلات مربوط به استخر شیرابه زباله ها خریداری شده و قرارداد برق و آب مربوط به آن منعقد گردیده و با قولی که از پیمانکار پروژه دریافت کردیم تا پایان مهرماه ساخت ابنیه نیروگاه تکمیل خواهد شد و ان شاالله در ماه های آینده شاهد به سرانجام رسیدن این پروژه بزرگ خواهیم بود.

شهردار ساری با اشاره به پیشرفت مناسب پروژه پل تا پل گفت: این پروژه از آرزوهای دیرینه مردم ساری و به خصوص شهروندان مناطق شرقی شهر هست که در حال حاضر نیمی از مسیر پروژه بازگشایی شده و با رایزنی های صورت گرفته با شرکت راه آهن جمهوری اسلامی مقرر شده دو زیرگذر باکسی هر کدام با عرض پنج و نیم متر به ارزش 40 میلیارد تومان با هزینه این شرکت در این مسیر قرار بگیرد.

وی با بیان اینکه تملک 150 واحد از مسیر پروژه پل تا پل باقی مانده است، اذعان داشت: امروز طی جلسه ای با مالکان حدود 50 تا 60 واحد از اراضی توافق صورت گرفته و کار توافق با مالکان مابقی واحدها نیز طی حداکثر 2 هفته آینده انجام می شود و اقدامات نهایی صورت خواهد گرفت تا شاهد عملیات اجرایی و به سرانجام رساندن این پروژه مهم باشیم.

رجبی حل بخش اعظمی از معضل ترافیک شرق ساری به وسیله بهره برداری از پل تا پل را از جمله مزیت های این پروژه عنوان کرد و گفت: اعتبارات لازم در این زمینه جذب شده و حتی می توان از ظرفیت هایی که در کنار بهره برداری از این پروژه وجود دارد، استفاده نمود.

وی از اجرای سنگ فرش خیابان مرکزی ساری خبر داد و افزود: آگهی مناقصه این پروژه به مبلغ 14 میلیارد تومان در نشریات به چاپ رسیده و ان شاالله به زودی با بازگشایی پاکت ها، پیمانکار انتخاب و عملیات اجرای پروژه آغاز خواهد شد.

شهردار ساری همچنین از اتمام فاز سوم میدان علامه ابن شهرآشوب ساروی تا یک ماه آینده خبر داد و گفت: شهرداری  ماهانه 30 میلیارد تومان به کارکنان خود حقوق و دستمزد پرداخت می کند که این رقم با پرداخت مجموع هفت شهرداری استان مازندران به کارکنان شان برابری می کند. گذشته از این با محاسبه هزینه 3 میلیارد و 700 میلیون تومانی بابت مالیات، شهرداری جمعاً رقمی حدود 34 میلیارد تومان را بصورت ماهانه باید پرداخت نماید که در این اوضاع نامساعد اقتصادی کار بسیار سنگینی هست که با تلاش همکارانم و با استفاده از ظرفیت های داخلی صورت می گیرد.

وی در پایان با بیان اینکه اقدامات مربوط به مزایده زمین 17 هکتاری به منظور احداث مجموعه تفریحی صفرآباد نیز انجام شده ابراز امیدواری کرد شهرداری ساری بتواند با همکاری اعضای شورای اسلامی شهر در زمان باقیمانده تا پایان دوره پنجم شورا شادی را برای شهروندان مرکز مازندران به ارمغان بیاورد.

افزودن دیدگاه
متن بالا را در زیر وارد کنید