|1400/09/16 - 16 آذر 1400
کد خبر : 67887 مهر 1399اجتماعی

به مناسبت هفتم مهر روز آتش نشاني و ايمني ؛

شمشيربند: آتش نشانان سربازان فداكار و مدافعان جان بر كف ايمني اند

رئيس شوراي اسلامي شهر ساري با اشاره به اينكه ايمني از مهمترين نيازهاي شهروندان مي باشد افزود: ايمني و سلامت گوهر گرانبهايي است كه هر انساني براي داشتن زندگي آرام و سعادتمندانه به آن نياز دارد و لذا كساني كه در جهت تامين و حفظ ايمني مردم تلاش مي كنند جزو شريف ترين و ارزشمندترين اقشار جامعه محسوب مي شوند.

به گزارش روابط عمومي شوراي اسلامي شهر ساري، علیجان شمشيربند كه به مناسبت هفتم مهر روز آتش نشاني و ايمني صحبت مي كرد خاطر نشان ساخت: خدمت به مردم در هر شغل و جایگاهی نزد خداوند متعال مأجور است اما بعضي مشاغل خدماتي نقش و اهميت مضاعفي در زندگي روزمره مردم دارند كه آتش نشاني يكي از اين مشاغل ارزنده مي باشد.

وي گفت: كساني كه در سازمان آتش نشاني فعاليت مي كنند را نمي شود كارمند دانست بلكه اينان، سربازان فداكاري هستند كه براي نجات مردم جانشان را كف دست نهاده و براي زنده ماندن و شادابي و نشاط آنان جانفشاني مي كنند.

رئيس شوراي اسلامي شهر ساري اضافه كرد: در وانفساي حوادث ناگوار كه جان و مال مردم در معرض سوختن و نابود شدن قرار مي گيرد، حضور بموقع آتش نشانان، اين مدافعان جان بركف ايمني، زندگي سرخ و تاريك و دودآلود مردم را به سبزي نجات و نشاط و اميد به آينده تبديل مي كند.

وي اظهار داشت: آتش نشانان عزيز در راستاي اين هدف مقدس تا پاي جان ايستادگي مي كنند تا ديگران جان تازه اي بگيرند  و در دشوار‌ترین لحظات زندگی شهروندان، بگونه اي از آنان پشتیبانی می‌کنند كه طعم شیرین ايمني را با تمام وجود احساس نمايند.

شمشيربند يادآور شد: در هنگامه وقوع بلاياي طبيعي و غير طبيعي ، آتش نشانان فداكار زماني به صحنه كمك رساني به آسيب ديدگان مي شتابند و براي نجات جان ديگران به آب و آتش مي زنند كه خيلي ها در حال فرار از آن صحنه پر خطر و به فكر نجات جان خويش هستند .

وي روحيه آتش نشانان را روحيه عشق به مردم توصيف كرد و افزود: كساني كه براي نجات جان مردم تا پاي جان مي ايستند نمي توان گفت صرفا براي شغل، چنين مي كنند بلكه بي شك اداي تكليف و انجام وظيفه انساني را بر شغل مقدم مي دارند.

رئيس شوراي اسلامي شهر ساري در خاتمه با گراميداشت ياد و خاطره همه آتش نشانان شهيد كه براي ايمني و سلامت مردم ، مردانه از جان خود گذشتند، روز آتش نشاني و ايمني را به تمامي آتش‌نشانان فداكار و مهربان خصوصاً همكاران خود در سازمان آتش نشاني و خدمات ايمني شهرداري ساري و خانواده هاي محترم و صبور آنان  تبريك‌ و خسته نباشيد گفت و افزود: بايد به اين مدافعان هميشه در صحنه ايمني بگويم ؛ خدا قوت بسيجيان بي ادعا ...

افزودن دیدگاه
متن بالا را در زیر وارد کنید