|1399/11/07 - 7 بهمن 1399
کد خبر : 331119 مهر 1397

صبح پنج شنبه 19 مهر 97 صورت گرفت:

تقدیر رئيس كميسيون فرهنگي شورای اسلامی شهر ساري و مدیران آموزش و پرورش ناحیه یک و دو ساری از شهرداران مناطق سه گانه ساری بخاطر خدمات شایسته در آغاز سال تحصیلی 97-98

رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر ساری و روسای آموزش و پرورش نواحی دوگانه مرکز استان از شهرداران مناطق سه گانه ساری به پاس ارائه خدمات به مدارس شهر تجلیل کردند.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل شورای اسلامی ساری، در نشستی که صبح پنج شنبه 19 مهر 97 به ریاست کوروش یوسفی ساداتی رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر ساری و با حضور دیانی و محمدی روسای ادارات آموزش و پرورش نواحی یک و دو ساری، فضل ا... نژاد مدیرعامل سازمان حمل و نقل مسافر و بار و نیک نقش مدیرعامل سازمان فرهنگی و اجتماعی شهرداری ساری برگزار شد، از خدمات آقایان احمدی فولادی شهردار منطقه یک، قبادی شهردار منطقه دو و کرمی شهردار منطقه سه ساری به مدارس سطح شهر ساری در فصل بازگشایی آنها تجلیل بعمل آمد.


 کوروش یوسفی ساداتی رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر ساری که خود از جامعه بزرگ فرهنگیان محسوب می شود، در طلیعه این نشست با اشاره به نقش قابل توجه آموزش و پرورش در جامعه گفت: توجه به مشکلات و رفع موانع مدارس در مسیر تعلیم و تربیت آینده سازان این کشور از جمله وظایف مدیریت شهری است که بحمدلله شهرداری ساری به خوبی در حال انجام آن می باشد.

وی ماهیت شکل گیری این نشست را تنگاتنگ تر نمودن روابط حسنه میان دو نهاد بزرگ و مهم مدیریت شهری و آموزش و پرورش عنوان کرد و افزود: انصافاً شهرداران مناطق در فصل بازگشایی مدارس با مشارکت فعالانه ی خود سهم بسزایی در آماده سازی فضاهای تعلیم و تربیت در سطح شهر ساری داشتند که امروز شورای شهر و روسای آموزش و پرورش نواحی در صدد تجلیل مشترک از این عزیزان برآمده اند.

یوسفی تنظیف مدارس و مساعدت های جانبی را از جمله خدمات ارائه شده شهرداری ساری به مدارس برشمرد و تصریح کرد: این خدمت رسانی ها و شکل گیری این برنامه جهت تجلیل از شهرداران می تواند فصل جدیدی از همکاری های دو طرفه مدیریت شهری ساری و آموزش و پرورش را به وجود آورد که به شخصه از این اتفاق مبارک بسیار خرسند هستم.

رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر ساری با تأکید بر هر چه نزدیک تر شدن سطح همکاری های بین مدیریت شهری و آموزش و پرورش، پیشنهاد برگزاری نشست های دو طرفه بین این دو نهاد بصورت منظم را خواستار شد که مورد موافقت حاضران در جلسه قرار گرفت.

در ادامه این نشست، روسای ادارات آموزش و پرورش نواحی یک و دو ساری نیز در اظهاراتی به تمجید از رویکرد شهرداری مرکز استان در همکاری و مساعدت به مدارس سطح شهر پرداختند.

ام البنین محمدی رئیس اداره آموزش و پرورش ناحیه دو ساری با بیان اینکه یوسفی رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر ساری خود از جنس آموزش و پرورش است و به مشکلات و نواقص این نهاد به طور کامل آشناست، اظهار داشت: واقعیت این است که آموزش و پرورش به تنهایی قادر به تأمین هزینه ها نیست و به کمک دستگاهی همچون شهرداری نیازمند می باشد.

وی با اشاره به نقش قابل توجه شهرداری ها در اداره آموزش و پرورش در برخی از کشورهای پیشرفته دنیا اظهار داشت: یکی از آرزوهای من تحقق این موضوع مهم در ایران است تا پتانسیل های شهرداری ها در آموزش و پرورش به بهترین وجه ممکن به منصه ظهور برسد.

حامد دیانی رئیس اداره آموزش و پرورش ناحیه یک ساری نیز با بیان اینکه مشارکت مردمی و مساعدت های مدیریت شهری از جمله منابعی است که آموزش و پروشی متکی به آنهاست و بدون آن با مشکلات اساسی مواجه خواهد شد، اذعان داشت: دستگاه های زیادی با آموزش و پرورش در ارتباط هستند و جالب اینکه انتفاع اکثریت آنها از سوی ما تأمین می شود اما باید عنوان کنم که شهرداری از معدود دستگاه هایی است که همکارش اش با خدمات همراه است و من از این بابت سپاسگزاری می کنم.

وی با اشاره به تحولات محسوس صورت گرفته در شهر ساری از زمان حضور مهدی عبوری بعنوان شهردار مرکز استان گفت: جا دارد از تلاش ها و زحمات ایشان هم در این زمینه مراتب قدردانی خود را اعلام کنم.

در ادامه شهرداران مناطق سه گانه، مدیرعامل سازمان حمل و نقل مسافر و بار و همچنین مدیرعامل سازمان فرهنگی و اجتماعی شهرداری ساری نیز در سخنانی غالباً مشترک با بیان اینکه توجه به آموزش و پرورش از وظایف شهرداری است، بر بکارگیری تمام توان و تلاش خود جهت تداوم این حمایت ها تا جایی که ظرفیت ها اجازه دهد، تأکید کردند.

شایان ذکر است، در پایان این نشست، از زحمات و تلاش ها شهرداران مناطق سه گانه ساری به اعطای هدایایی تجلیل شد. همچنین روسای آموزش و پرورش نواحی دوگانه ساری با اعطای لوح تقدیر و هدیه ای به رسم یادبود، از حُسن توجه و حمایت های کوروش یوسفی ساداتی رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر ساری از این نهاد نیز قدردانی کردند.

 

افزودن دیدگاه
متن بالا را در زیر وارد کنید