|1399/11/04 - 4 بهمن 1399
کد خبر : 331016 تیر 1397

در نامه اعضای کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر به عبوری تأکید شد:

ضرورت تقدیر شایسته از معاونت فرهنگی و اجتماعی شهرداری ساری به پاس اجرای برنامه های متنوع در ماه مبارک رمضان

اعضای کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر ساری در نامه ای به شهردار ساری خواستار تقدیر شایسته از تلاش ها و اجرای برنامه متنوع معاونت فرهنگی و اجتماعی این نهاد در ماه مبارک رمضان شدند.

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر ساری، در جریان آخرین جلسه کمیسیون فرهنگی و اجتماعی این شورا که سه شنبه 12 تیرماه 97 با حضور آقایان یوسفی، قاسمی، آقامیری، شمشیربند و نجاریان اعضای کمیسیون و محمد محبوب معاون فرهنگی و اجتماعی شهرداری ساری برگزار شد، کوروش یوسفی رئیس کمیسیون متن نامه اعضا به مهدی عبوری شهردار مرکز استان را به شرح ذیل قرائت کرد:

شهردار محترم و ارزشمند جناب آقای دکتر عبوری

با سلام و احترام همانطور که مستحضرید حال و هوای معنوی ماه مبارک رمضان اقتضا روحانی خاص خود را دارد. در کنار بهره مندی از فیوضات نورانی رمضان و نماز و نیایش و قرآن نشاط و شادابی مردم هم به گونه ای متفاوت می باشد. بنابر این شاهد و ناظر بودیم که در شب های ماه مبارک رمضان برنامه های متنوعی همچون آموزش و مشاوره سبک زندگی قرآن، کارگاه های آموزشی و قرآنی در تمامی سراهای تداوم در کنار برنامه زنده تلویزیونی مهمان خدا از شبکه تبرستان، برپایی ایستگاه افطار ساده در ورودی بوستان ولایت، سی محفل سی مسجد و منادیان وحی با اجرای برنامه های کرسی تلاوت و قرآن و تواشیح، از جمله برنامه شاخص و بسیار شاداب شب های سکوت که امسال با برگزاری برنامه های شب های احیا که نشاط و سر زندگی همراه با معنویت را به دنبال داشت.

لذا به پاس قدردانی و قدرشناسی از مساعی و تلاش شبانه روزی قابل تحسین معاونت محترم فرهنگی و اجتماعی و کلیه دست اندرکاران مربوط، اعضای محترم کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورا از شما برادر ارزشمند که همه این خدمات با حمایت و همراهی مدبرانه حضرتعالی بوده است انتظار دارند به نحو شایسته ای مورد تقدیر و سپاس قرار گیرند.

سید علی آقامیری عضو هیئت رئیسه شورای اسلامی شهر ساری در این جلسه با بیان اینکه در سال جدید جلسه کمیسیون فرهنگی تشکیل نشده است، گفت: تقاضا دارم برنامه تابستانه معاونت فرهنگی در شورا مطرح شود و در چارچوب جدید کارها انجام شود.

علیجان شمشیربند عضو کمیسیون فرهنگی و اجتماعی نیز در این جلسه با بیان اینکه نظارت ما در بخش بودجه خوب است، اذعان داشت: خیلی ها از شهرداری بابت کارهای فرهنگی طلبکار هستند و مطالبات شان پرداخت نشده است.

وی افزود: حواله های ورزشی زیادی صادر شده و هنوز وصول نشده است. باید در این خصوص راهکاری اندیشیده شود چرا که عدم پرداخت بموقع بودجه فرهنگی به مشکلات دامن می زند و معاونت اداری و مالی باید پاسخگو باشد.

قاسم قاسمی نائب رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی نیز با تمجید از همدلی و یکپارچگی پرسنل معاونت فرهنگی شهرداری گفت: با در نظر گرفتن و رصد دقیق همه فعالیت های هنری و فرهنگی در سطح شهر ساری باید عرض کنم به واقع هیچ برنامه پربارتری نسبت به برنامه های معاونت فرهنگی شهرداری در مرکز استان وجود ندارد.

وی با طرح این سوال که بعد از گذشت سه ماهه اول سال 97 چند درصد از فعالیت های برنامه های شش ماهه  اول در این فصل انجام شد و میزان هزینه کرد چقدر بوده است، اضافه کرد: وضعیت حقوق پرسنل سراهای تداوم چطور بوده است؟ مراجعه کنندگان زیادی از سراها داریم و مطالبات آنها باید پرداخت شود.

قاسمی با تأکید بر اینکه کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورا باید از تمامی برنامه های معاونت فرهنگی شهرداری ساری آگاه و مطلع باشد، خاطرنشان کرد: اگر برنامه ای خارج از برنامه های ارائه شده از طرف معاونت قرار است انجام شود حتماً باید با کمیسیون در میان گذاشته شود البته که ما حامیان برنامه های معاونت فرهنگی و اجتماعی هستیم.

سعید نجاریان عضو کمیسیون فرهنگی و اجتماعی نیز با تشکر از وفاق شکل گرفته در مجموعه معاونت فرهنگی و اجتماعی شهرداری گفت: کار فرهنگی بسیار با ارزش  و غیر قابل قیمت گذاری است. پیشنهاد می کنم برای پیشبرد امور رابطی را بین شورا و معاونت فرهنگی مشخص کنید تا برنامه های معاونت فرهنگی کاملاً در دسترس اعضا باشد.
 
وی عملکرد شهرداری در موضوع گرمخانه را منفعلانه خواند و افزود: بر اساس آمار گرفته شده گرمخانه شهرداری حدود چهار ماه است که پذیرش ندارد و دلیل این انفعال نیز جدا عمل کردن شهرداری با دستگاه های متولی این حضوره همچون اداره بهزیستی است.

نجاریان در پایان با بیان اینکه افرادی به عنوان پرسنل سرای تداوم جذب می شوند و در نهایت در بدنه شهرداری جابجا می شوند که این موضوع باید اصلاح شود، موضوعاتی همچون برنامه ریزی منسجم برای برگزاری مراسم های ملی و مذهبی، استفاده از ظرفیت های بوستان ولایت برای اجرای برنامه های فرهنگی در فصل تابستان، ساماندهی فضای ورزشی و استفاده بهینه از ظرفیت های ورزشی و فرهنگی مناطق الحاقی جدید به شهر ساری را مورد توجه قرار داد.

گفتنی است، محمد محبوب معاون فرهنگی و اجتماعی شهرداری ساری نیز ضمن تشکر از حسن توجه اعضای کمیسیون به معاونت فرهنگی با بیان اینکه این حمایت ها وظیفه اش در قبال اجرای هر چه بهتر برنامه ها را سنگین تر می کند، گزارشی از برنامه های انجام شده و آتی این معاونت را ارائه نمود.

افزودن دیدگاه
متن بالا را در زیر وارد کنید