|1402/03/13 - 13 خرداد 1402
کد خبر : 2212016 اسفند 1401

عصر امروز ۱۵ اسفند ؛

بودجه ۲۷۸۲ میلیارد تومانی سال ۱۴۰۲ شهرداری ساری به تصویب شورای شهر رسید

شورای اسلامی شهر ساری در شصتمین جلسه خود که امروز دوشنبه ۱۵ اسفندماه ۱۴۰۱ در تالار جلسات شورا تشکیل شد ، بودجه ۲۷۸۲ میلیارد تومانی سال آینده شهرداری مرکز استان را مصوب کرد.

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر ساری در این جلسه که با حضور معاونان شهردار و مدیران و کارشناسان حوزه های مالی و درآمد شهرداری و نیز خبرنگاران رسانه‌های گروهی برگزار گردید ، ابتدا پرویز شعبانی رئیس شورا فرارسیدن نیمه شعبان سالروز ولادت حضرت مهدی (عج) را تبریک گفت.
وی همچنین روز درختکاری و آغاز هفته منابع طبیعی را مورد توجه قرار داد و از شهرداری به عنوان متولی حفظ و توسعه فضاهای سبز شهری خواست در این زمینه با برنامه مناسب و مدون و با هدف‌گذاری حرکت کند.
رئیس شورای اسلامی شهر ساری یادآور شد: میلاد امام عصر (عج) همچنین روز سربازان گمنام امام زمان نام گرفته و جا دارد به این عزیزان خدا قوت بگوییم و از زحمات شبانه روزی و ایثار و از خودگذشتگی آنان برای تامین امنیت و آرامش مردم قدردانی کنیم.
شعبانی با اشاره به اتمام کار بررسی لایحه بودجه سال آینده شهرداری ساری ، تلاش و جدیت اعضای شورا بویژه کمیسیون برنامه و بودجه بخاطر بررسی دقیق و کارشناسانه این لایحه و همراهی مجموعه شهرداری را ارج نهاد و افزود: بودجه نشان دهنده اهداف و برنامه های مدیریت شهری است و مهمترین ابزار برای ریل گذاری مناسب در مسیر فعالیت های شهرداری به شمار می آید لذا شورای شهر توجه خاصی به آن داشته و برای بررسی جزء به جزء آن وقت گذاشت تا بودجه ای مناسب تدوین و زمینه ساز برداشتن گام های بزرگتری برای سازندگی شهر شود.
در ادامه شورا وارد دستور کار شد که طرح و تصویب بودجه پیشنهادی شهرداری برای سال آینده بود.
اعضای شورا پس از استماع توضیحات نمایندگان شهرداری در خصوص مختصات بودجه پیشنهادی و تبادل نظر درباره فصول اصلی آن ، بودجه سال ۱۴۰۲ شهرداری ساری را با رقم ۲۷۸۲ میلیارد تومان به تصویب رساندند.
گفتنی است این بودجه که ۱۷۸۲ میلیارد آن از محل عوارض عمومی و خصوصی و هزار میلیارد آن از محل تسهیلات ، اوراق یا سرمایه گذاری تامین خواهد شد حدود ۳۵ درصد نسبت به بودجه سال جاری افزایش نشان می‌دهد و ۶۴ درصد آن در بخش عمرانی و ۳۶ درصد در بخش جاری هزینه خواهد شد.
ضمنا بودجه مزبور ، ماموریت های ششگانه شهرداری شامل عمران و شهرسازی و معماری ، مدیریت بحران ، مسائل زیست محیطی ، حمل و نقل و ترافیک ، خدمات مدیریت و فعالیت های فرهنگی و اجتماعی را پوشش خواهد داد.
یادآور می شود در این جلسه پیرامون آخرین نامه ها و مصوبات کمیسیون ها تصمیم گیری شد.

افزودن دیدگاه
متن بالا را در زیر وارد کنید