|1402/03/13 - 13 خرداد 1402
کد خبر : 2211615 اسفند 1401

یکشنبه 14 اسفند 1401 ؛

بررسی طرحهای ترافیکی در کمیسیون عمران شورای اسلامی شهر ساری

نهمین جلسه کمیسیون توسعه ، عمران و خدمات شهری شورای اسلامی شهر ساری در سال دوم فعالیت این نهاد با دستور کار بررسی طرح‌های ترافیکی روز شنبه 14 اسفند1401 به ریاست سید افشین راسخ تشکیل شد .

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر ساری در این جلسه که سید حسن احمدی ، سید رحمان میرشجاعی و شهرام ایرجی اعضای کمیسیون عمران، حسینی و سعیدی معاونان شهردار و اسماعیلی رئیس سازمان مدیریت و مهندسی شبکه حمل و نقل و ترافیک شهرداری شرکت داشتند ، مسائل مربوط به ترافیک شهری مخصوصا ضرورت تهیه و اجرای طرح جامع ترافیکی و چالش های شهری مورد بحث و بررسی قرار گرفت.
راسخ رئیس کمیسیون عمران شورای اسلامی شهر ساری ضمن بحرانی خواندن وضعیت ترافیکی شهر گفت: بخش بزرگی از راهبردهای کاهش ترافیک بر عهده نهاد مدیریت شهری است و شهرداری در خط مقدم این بحث قرار دارد ولی هیچ چشم انداز مناسبی ترسیم نشده و برنامه‌هایی که مطرح یا اجرا می‌شود جامع و کامل نیست.
وی هوشمند سازی مسیرهای شهری را از جمله راهکارهایی عنوان کرد که می تواند کمک شایانی به مدیریت ترافیک کند.
شهرام ایرجی گفت: ترافیک را باید با سه راهبرد بلند مدت، میان مدت و کوتاه مدت پیگیری کرد .
وی افزود : ترافیک یکی از معضلات بزرگ شهری است که باید برای کاهش آن چاره اندیشی کرد و اتمام پروژه هایی مانند پل تا پل میتواند به این امر کند.
سید حسن احمدی نیز تاکید کرد: باید برای برنامه ریزی دقیق از افرادی که در این حوزه دارای سابقه هستند استفاده و یک اتاق فکر تخصصی ایجاد کرد.
سید رحمان میر شجاعی هم گفت: مناطقی که دچار بحران ترافیکی هستند باید شناسایی شود و با تشریک مساعی و استفاده از افراد متخصص و یک برنامه مدون به سمت کاهش بار ترافیکی برویم تا به نتیجه مطلوب برسیم.

گالری تصاویر

افزودن دیدگاه
متن بالا را در زیر وارد کنید