|1401/02/26 - 26 اردیبهشت 1401
کد خبر : 214129 فروردین 1397

نامه مدینه به استاندار؛

از ظرفیت های مدیریت شهری ساری استفاده کنید

سید مسعود مدینه رئیس شورای اسلامی شهر ساری در نامه ای به استاندار مازندران خواستار استفاده از ظرفیت ها و پتانسیل های مدیریت شهری ساری در مدیریت استان شد.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل شورای اسلامی شهر ساری، مدینه در این نامه با تأکید بر ضرورت آمايش سرزميني و توزيع نقش ها در فرايند توسعه استان ، رغبت کامل شورای شهر ساری جهت پيشقدم بودن در این زمینه را اعلام و پیشنهاد پايلوت قرار دادن شهر مرکز استان در اين طرح را به استاندار مازندران ارائه کرد.

  متن کامل نامه رئیس شورای اسلامی شهر ساری به استاندار مازندران به شرح زیر است:

  جناب آقاي مهندس اسلامي استاندار محترم مازندران  

سلام عليكم

  با احترام و آرزوي توفيق و سربلندي شما در راه اعتلاي مازندران عزيز ، بدواً وظيفه مي دانم حمايت هاي بيدريغ جنابعالي از مجموعه مديريت شهري را ارج نهاده و از توجهي كه به مباحث اين حوزه مبذول داشته ايد حق شناسي و سپاسگزاري نمايم.

حقيقت اين است كه نگاه واقع بينانه حضرتعالي به مسائل استان و عنايت ويژه به مزيت هاي سرزميني، برنامه ريزي و تلاش هدفمندي را موجب گرديده كه بحق بايد آن را عاملي انگيزه بخش و اميد آفرين براي گذر از موانع و حركت در مسير پيشرفت و تعالي دانست. لهذا هدف گذاري مديريت ارشد استان براي توسعه مبتني بر ظرفيت هاي بومي خصوصاً باورمندي نسبت به پتانسيل مديريت هاي محلي ما را به طرح اين پرسش ترغيب نموده كه برنامه استانداري محترم براي استفاده از ظرفيت مديريت شهري چيست و در برنامه ريزي توسعه استان آيا اساساً نقشي براي شوراها  و شهرداري ها تعريف شده است؟  

بطوريكه استحضار داريد محور برنامه ها و اسناد توسعه اي كشور (با عنايت به نقشه راهي كه مقام معظم رهبري در سالهاي اخير و امسال ترسيم فرموده اند يعني اقتصاد مقاومتي، كار ، توليد، اشتغال و حمايت از كالاي ايراني) ، ساماندهي و ارتقاء شاخص هاي اقتصادي است و از قضا بزرگترين مشكلات و تنگناهاي مازندران را نيز بايد در مباحث اقتصادي نظير اشتغال جستجو نمود . نظر به اينكه سياست هاي كلي نظام منجمله دولت كريمه در راستاي مرتفع ساختن يا كاستن از اين مشكلات تدوين و ابلاغ گرديده و يقيناً نمايندگي عالي دولت در استان نيز پيگير آن مي باشد ، شوراي اسلامي شهر ساري اين آمادگي را دارد تا در تعاملي دوسويه با مديريت استان ضمن ايفاي نقش در مسير تحقق اهداف دولت ، از حمايت هاي متقابل جهت رفع كاستي هاي حوزه اجرايي نهاد مديريت شهري نيز بهره ببرد. بعنوان نمونه دغدغه مديران شهري براي حل مشكل درآمد پايدار در شهرداري ها و دغدغه دولت براي حل مسئله اشتغال مي تواند انگيزه اي مشترك و زمينه اي مساعد جهت تشريك مساعي و هدفي واحد براي شكل گيري يك تعامل سودمند جهت رفع اين مسائل تلقي شود.

  علي ايحال شوراي اسلامي شهر ساري ضمن تاكيد بر ضرورت آمايش سرزميني و توزيع نقش ها در فرايند توسعه ، راغب است در اين نقش آفريني پيشقدم گرديده و شهر مركز استان پايلوت اين طرح پيشنهادي قرار گيرد كه قطعا نتايج مطلوبي بر آن مترتب بوده و مي تواند به ديگر شهرها نيز تسري يابد. علاوه بر اين، اعضاي شوراي اسلامي شهر ساري پيشنهادات ديگري نيز در اين راستا دارند و چنانچه استاندار محترم فرصتي براي برگزاري نشست با اعضاي اين شورا مبذول فرمايند، حضوراً مطرح خواهند نمود. با اميد به اينكه در پرتو سعه صدر و رويكرد عالمانه جناب استاندار، مديريت هاي شهري استان به عنوان يكي از حلقه هاي اقتصادي مجال يابند نقش واقعي خود در توسعه را ايفا كنند، پيشاپيش از بذل توجه جنابعالي كمال تشكر را دارم.  

سايه مقام معظم رهبري مستدام باد.  

سید مسعود مدینه رئیس شورای اسلامی شهر ساری 

افزودن دیدگاه
متن بالا را در زیر وارد کنید