|1402/01/11 - 11 فروردین 1402
کد خبر : 209827 مهر 1401

ششم مهر ماه برگزار شد ؛

دومین جلسه کمیسیون عمران در سال دوم فعالیت شورای اسلامی شهر ساری

دومین جلسه کمیسیون توسعه ، عمران و خدمات شهری شورای اسلامی شهر ساری در سال دوم فعالیت این نهاد روز چهارشنبه 6 مهر 1401 به ریاست سید افشین راسخ و با حضور علی عاشقان ، سید رحمان میرشجاعی ، شهرام ایرجی اعضای کمیسیون و سعیدی و حسینی معاونان شهردار تشکیل شد .

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر ساری در این جلسه پیشنهاد شهرداری برای ایجاد مرکز خرید در میدان دولت (بازار طلا فروشان) مورد بررسی قرار گرفت .

سید حمزه حسینی معاون شهردار در این باره گفت : احداث این ساختمان با 170 متر مربع مساحت شامل 10 باب مغازه 9 تا 15 متری و با معماری خاص در بازار دولت پیش بینی شده که آورده مناسبی نیز خواهد داشت .

سید افشین راسخ رئیس کمیسیون عمران با تاکید بر اینکه در اجرای یک طرح آورده ی آن حائز اهمیت است افزود : در این طرح نیز قرار است یک مکان بلا استفاده به مکانی تجاری با معماری زیبا و آورده بالا تبدیل شود که با عایدی آن میتوان پروژه های دیگری را در سطح شهر اجرا کرد .

علی عاشقان نیز با بیان اینکه طرح نباید بگونه ای باشد که بخاطر آورده آن به شهر آسیب وارد شود گفت : حفظ خط آسمان ، سنخیت معماری آن با بناهای پیرامون و تناسب فضاهای اطراف ضروری است .

سید رحمان میرشجاعی تصریح کرد : با توجه به قدمت بازار دولت ، اجرای چنین طرحی در این مکان منطقی نیست ضمن اینکه رضایت کسبه اطراف هم شرط است . به نظرم لازم است با بازاریان هم مشورتی صورت گیرد چه بسا پیشنهاد بهتری داشته باشند .

شهرام ایرجی گفت : میدان دولت در حال حاضر به مکانی مخروبه شبیه است به نظر من ما اول باید به فکر مردم شهر باشیم و این طرح با آورده بالا به نفع مردم است .

گفتنی است پس از بحث و تبادل نظر ، این طرح با سه رای موافق به تصویب کمیسیون عمران رسید و برای تصویب نهایی باید در جلسه صحن شورا مطرح شود .

 

گالری تصاویر

افزودن دیدگاه
متن بالا را در زیر وارد کنید