|1400/10/26 - 26 دی 1400
کد خبر : 108807 آذر 1400

کمیسیون بودجه شورای شهر ساری بررسی کرد ؛

تعیین پیمانکار حمل زباله های شهر و اجرای فاز سه میدان ابن شهر آشوب

دهمین جلسه کمیسیون برنامه، بودجه و حقوقی شورای اسلامی شهر ساری عصر روز شنبه ۶ آذر ۱۴۰۰ به ریاست سبحان بخشی تشکیل شد.

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر ساری در این جلسه که سید حسن احمدی ، علی عاشقان ، سید حسین یوسفی و پرویز شعبانی اعضای کمیسیون ، سید افشین راسخ و سید رحمان میرشجاعی اعضای میهمان ، علیزاده ، حمیدی ، سعیدی و حسینی معاونان شهردار و همچنین خوش روان و فضل الله نژاد مسئولان امور قراردادها و تملکات شهرداری حضور داشتند ، سبحان بخشی رئیس کمیسیون بودجه با اشاره به اهمیت موضوع حمل زباله های شهر اظهار داشت : طبق گزارش شهرداری روزانه ۲۵۰ تن زباله از سطح شهر جمع‌آوری می‌شود که باید بموقع و بصورت کاملاً بهداشتی حمل گردد.

وی افزود: شهرداری طی نامه‌ای پیشنهاد برگزاری مناقصه برای تعیین پیمانکار حمل زباله را مطرح نموده که به عقیده من با در نظر گرفتن بحران زباله هایی که جمع‌آوری و دپو می شود و با توجه به حساسیت موضوع باید در اسرع وقت انجام شود.

بخشی همچنین دو موضوع برگزاری مناقصه اجرای فاز سه میدان ابن شهر آشوب و مزایده فروش محصول نارنج درختان سطح شهر را مطرح کرد و از اعضای حاضر خواست در این رابطه تبادل نظر کنند.

رئیس کمیسیون بودجه شورای شهر ساری با اشاره به برآورد میزان محصول نارنج سطح شهر و تعیین قیمت پایه کارشناسی آن گفت : با برگزاری مزایده و فروش محصول پیشنهاد میکنم درآمد حاصله صرف عملیات سمپاشی درختان نارنج سطح شهر شود.

علی عاشقان عضو کمیسیون بودجه شورای شهر ساری در خصوص موضوع حمل زباله تاکید کرد: با عنایت به بحران اجتماعی ناشی از دپوی زباله ، تاخیر در تصویب مناقصه حمل زباله به صلاح شهر نیست و به نظرم باید در همین جلسه تعیین تکلیف شود.

وی به ۱۱ باب مغازه ، ۲۲ غرفه و یک باب کافه رستوران در حال احداث در ورودی ترمینال دولت اشاره نمود و افزود: با توجه به پیشرفت فیزیکی خوبی که این پروژه تاکنون داشته و آورده ای که برای شهرداری خواهد داشت، پیشنهاد میکنم طی مصوبه ای در بهره‌برداری از این پروژه تسریع بعمل آید.

پرویز شعبانی رییس شورای اسلامی شهر ساری و عضو کمیسیون بودجه اعلام کرد: موضوع تعیین پیمانکار حمل زباله های شهر را با توجه به اهمیت موضوع در دستور کار کمیسیون های تخصصی قرار دادیم و تلاش می کنیم هرچه زودتر به انجام برسد.

حمیدی معاون خدمات شهری شهرداری با اعلام اینکه هزینه سه ماه حمل زباله های شهر به منطقه آق قلا ۴ میلیارد و ۲۷۰ میلیون تومان است افزود: برای برگزاری مناقصه اقدام به کشف قیمت کرده و با استعلام از شرکتهای معتبر پایین ترین قیمت را ( جهت مناقصه عمومی برای هر تن ۱۰۰ هزار تومان و جهت ترک تشریفات برای هر تن ۱۹۰ هزار تومان ) انتخاب نمودیم.

وی گفت: شهرداری تعداد ۵ دستگاه کانتینر مخصوص حمل زباله خریداری کرده که به پیمانکار اجاره داده و اجاره بهای آن از قیمت حمل کسر خواهد شد.

بنا به اعلام رئیس کمیسیون بودجه شورای شهر ساری تعیین پیمانکار حمل زباله از طریق ترک تشریفات مناقصه برای مدت ۱۲ ماه و برگزاری مزایده فروش محصول نارنج سطح شهر از مصوبات دهمین جلسه کمیسیون بودجه بود.

گفتنی است بررسی نهایی موضوع برگزاری مناقصه اجرای فاز سه میدان ابن شهر آشوب به جلسه آینده موکول گردید.

گالری تصاویر

افزودن دیدگاه
متن بالا را در زیر وارد کنید