سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری ساری، فرهنگ سازی در حوزه حقوق شهروندی، ترافیک و پسماند را در دستور کار قرار دهد

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل شورای اسلامی شهر ساری، در این جلسه که به ریاست کوروش یوسفی و با حضور قاسمی، آقامیری، زلیکانی و شمشیربند اعضای کمیسیون و نیک نقش مدیرعامل سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری ساری برگزار شد، عملکرد سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری ساری در هشت ماهه اول سال 97 و همچنین محور برنامه های سازمان در سال 98 مورد بررسی قرار گرفت.

کوروش یوسفی ساداتی رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر ساری:
محور برنامه های سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی باید بر روی سبک زندگی فردی و اجتماعی باشد

کوروش یوسفی ساداتی رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر ساری در تبیین اهداف برگزاری جلسه این کمیسیون با حضور مدیرعامل سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری گفت: با توجه به تبدیل معاونت به سازمان و ضرورت بازنگری اساسی و دقت نظر بیشتر در موضوع مهم بودجه این سازمان در سال 98 این جلسه را در آستانه نزدیک شدن به فصل بررسی و تصویب بودجه شهرداری تشکیل دادیم.

وی افزود: شرایط و اوضاع مالی شهرداری همچون سایر دستگاه ها و شهرداری های کشور مناسب نیست بنابراین باید با نگاهی عقلانی و منطقی به تدوین و تصویب بودجه سال 98 سازمان فرهنگی و اجتماعی پرداخت.

وی با تأکید بر اینکه محور برنامه های سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی باید بر روی سبک زندگی فردی و اجتماعی باشد، خاطرنشان کرد: در این راستا استفاده از نظرات کارشناسان و مشاوران این حوزه ضروری است.

قاسم قاسمی نائب رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر ساری:
مدیریت سالن های ورزشی شهرداری باید در اختیار سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی قرار گیرد

قاسم قاسمی نائب رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر ساری با بیان اینکه چند سالی است سراهای تداوم در شهرداری ساری فعالیت می کنند، اظهار داشت: در گزارش های ارائه شده از عملکرد سراها هیچ گونه ارزیابی از دوره ها و میزان اثربخشی آنها نیامده است و جا دارد در این زمینه گزارشی ارائه شود که اساساً آیا کارهای پژوهشی برای لزوم برگزاری آنها صورت گرفته است یا خیر.

وی با بیان اینکه بر اساس گزارشات دریافتی ، پرسنل سراهای تداوم حدود پنج ماه است که حقوقی دریافت نکرده اند، اذعان داشت: وقتی پرسنل با دغدغه دریافت حقوق و مزایا مواجه باشند و در معیشت خود به مشکل برخورد کنند طبیعتاً نمی توان امیدی به کارایی سراها داشت لذا از آقای نیک نقش می خواهم بصورت جدی پیگیر پرداخت ایم حقوق های معوقه باشد.

قاسمی همچنین به مشکلات مالی شهرداری و عدم تحقق بودجه و تخصیص اعتبارات معاونت فرهنگی و اجتماعی اشاره و تصریح کرد: به عنوان رئیس کمیسیون بودجه و حقوقی به ضرس قاطع عرض می کنم چون بودجه شهرداری در حوزه عملیاتی تحقق پیدا نکرده ما در سال 98 بودجه انقباضی خواهیم داشت و به هیچ عنوان بودجه جدیدی را تصویب نمی کنیم.

وی افزود: خواهشم از مدیرعامل سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی این است که بودجه سال جدید خود را انقباضی ببندند تا در تحقق آن دچار مشکل نشوند.

نائب رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر ساری با بیان اینکه در حوزه ورزشی اقدامات خوبی در سالهای اخیر از سوی شهرداری صورت گرفته اما اطلاع رسانی مناسبی انجام نشد، به انتقاد از واگذاری سالن های ورزشی تحت مدیریت شهرداری به افراد پرداخت و افزود: چند هفته قبل نامه ای در خصوص به شهرداری ارسال شده و در آن تأکید شد که مدیریت سالن های ورزشی باید در اختیار سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی باشد اما تاکنون هیچ اقدامی در این زمینه صورت نگرفته و این در حالی است که این موضوع ظرف مدت یک روز کاری می تواند به انجام برسد.

علیجان شمشیربند عضو کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر ساری:
سازمان فرهنگی و اجتماعی باید پیگیری جدی در راستای اقامه نماز در شهرداری داشته باشد

علیجان شمشیربند عضو کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر ساری در این جلسه با بیان اینکه نیک نقش مدیرعامل سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری صبقه فرهنگی دارد و می تواند در این جایگاه مثمر ثمر باشد، افزود: به نطر من رنگ آمیزی و فضاسازی در سطح شهر کار فرهنگی تلقی نمی شود چرا که باید به برنامه های زیربنایی و اصولی را به اجرا برسانیم.

وی با تأکید بر ضرورت و اهمیت نهادینه کردن اقامه نماز در دستگاه ها و ادارات از جمله شهرداری ساری و سازمان های تابعه گفت: شهرداری ساری در حال حاضر بیش از پنج هزار نفر پرسنل دارد که رقم کمی به حساب نمی آید اما متأسفانه اقامه نماز در شهرداری بسیار کم رنگ است.

شمشیربند اکثر مشکلات مردم و جامعه را نشأت گرفته از بی توجهی به اصول دین از جمله فریضه مهم نماز دانست و افزود: امروز بسیاری از بی اخلاقی ها و کم کاری ها در بین پرسنل شهرداری حاصل بی توجهی هایی است که به نماز صورت می گیرد و سازمان فرهنگی که متولی این حوزه است باید برنامه مناسبی در این خصوص داشته باشد.

وی خواستار تدوین و ابلاغ دستورالعملی به کلیه واحدها، مناطق و سازمان های تابعه شهرداری در زمینه اقامه نماز شد و خاطرنشان کرد: توقف کار در هنگام نماز باید در شهرداری انجام شود.

سید مسعود مدینه رئیس شورای اسلامی شهر ساری:
ستاد اقامه نماز در شهرداری ساری تشکیل شود

سید مسعود مدینه رئیس شورای اسلامی شهر ساری در خصوص اهمیت بالای اقامه نماز گفت: پیرو اظهارات آقای شمشیربند باید عنوان کنم عمل به واجبات دین می تواند گره گشای بسیاری از مشکلات ما باشد و سازمان فرهنگی و اجتماعی باید این موضوع را به جد پیگیری نماید.

وی خواستار برپایی ستاد اقامه نماز در شهرداری ساری شد و افزود: این ستاد باید با همت سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی تشکیل و گزارش های منظم خود را به صورت ماهانه به شورا ارسال نماید.

علی اکبر زلیکانی عضو کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر ساری:
سازمان فرهنگی و اجتماعی باید فرهنگ سازی در حوزه حقوق شهروندی، ترافیک و پسماند را در دستور کار قرار دهد


علی اکبر زلیکانی عضو کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر ساری نیز همچون سایر اعضای کمیسیون بر ضرورت توجه ویژه به اقامه نماز در شهرداری تأکید کرد و گفت: پیشنهاد می کنم برای اولویت دادن به نماز در زمان جلسات شورا برای دقایقی جلسه تعطیل اعلام شود و پس از اقامه نماز مجدداً ادامه پیدا کند.

وی با بیان اینکه مهم ترین مشکل امروز در شهر ساری پس از اقتصاد و معیشت مسأله فرهنگی است، افزود: آشنا نبودن به وظایف و حقوق شهروندی از مهم ترین آنهاست که سازمان فرهنگی و اجتماعی باید در جهت بهبود آن تلاش کند.

زلیکانی با این توصیه به مدیرعامل سازمان فرهنگی و اجتماعی که از اجرای برنامه های کلیشه ای و تداوم روند غلط گذشته خودداری کند، افزود: در گزارشی که از عملکرد هشت ماهه معاونت سابق فرهنگی و سازمان جدیدالتأسیس فرهنگی ارائه شد غالب برنامه ها از وظایف ذاتی شهرداری نبودند.

وی افزود: اگر ما دهها پل و صدها پروژه ترافیکی برای بهبود اوضاع عبور و مرور در سطح شهر اجرای کنیم اما مشکلات فرهنگی در این حوزه پا برجا باشند عملاً پیشرفتی را مشاهده نخواهیم کرد.

نائب رئیس شورای اسلامی شهر ساری برنامه ریزی در جهت فرهنگ سازی در تولید و دفع پسماند را یکی دیگر از کارهایی که سازمان فرهنگی و اجتماعی شهرداری می تواند در آن ورود کند، عنوان کرد و افزود: "تولید" ، یکی از عناصر موظف هشت گانه مدیریت پسماند است که باید روی آن تمرکز کرد بعنوان مثال متأسفانه میزان استفاده از پلاستیک در جامعه روز به روز در حال افزایش است در حالی که باید با اجرای برنامه های اصولی و اطلاع رسانی های مناسب این فرهنگ غلط را از میان برداریم.

سید علی آقامیری عضو کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر ساری:
از ظرفیت ها و امکانات موجود در شهرداری در امورات فرهنگی استفاده بهینه نشده است

سید علی آقامیری عضو کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر ساری با انتقاد از تعداد کم جلسات کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورا در چند ماه اخیر گفت: گستردگی و پیچیدگی امورات فرهنگی و ضرورت برنامه ریزی های فراوان در این حوزه، برگزاری جلسات بیشتری را طلب می کند ضمن اینکه متأسفانه در جلسات عموماً کلی گویی می شود و خروجی های مناسبی را از آنها شاهد نیستیم.

وی با بیان اینکه از شرایط نامناسب اقتصادی حاکم بر کشور و دستگاه ها آگاه هستم، اظهار داشت: در عین حال اما معتقدم از امکانات و ظرفیت های موجود در شهرداری در حوزه فرهنگی استفاده بهینه نشده است.

آقامیری سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی را به انجام برنامه ها و اقدامات زیربنایی در این حوزه توصیه و تصریح کرد: به نظرم نصب پارچه ها و بنر در ایام مناسبت های ملی و مذهبی از اولیه ترین امورات این حوزه است که دستگاه های زیادی به انجام آن می پردازند لذا من این اقدامات را کارهای زیربنایی فرهنگی نمی دانم.

مصطفی نیک نقش مدیرعامل سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری ساری:
بیست سر فصل درآمدی را برای سازمان شناسایی و بررسی کرده ایم

مصطفی نیک نقش مدیرعامل سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری ساری نیز در این جلسه ضمن ارائه گزارش عملکرد هشت ماهه مجموعه اش اظهار داشت: سازمان نوپا و تازه تأسیس است و در ابتدای راه با توجه به عدم وجود منابع درآمدی با مشکلاتی مواجه هستیم که البته در حال برنامه ریزی برای بهتر شدن امور می باشیم.

وی از تکمیل ساختمان سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری در بوستان ولایت و افتتاح قریب الوقوع آن خبر داد و افزود: برای تدوین بودجه سال 98 از سازمان های فرهنگی و اجتماعی دو شهر موفق کشور در این حوزه الگوبرداری هایی نموده ایم و تاکنون بالغ بر 20 سرفصل درآمدی برای سازمان را شناسایی و بررسی کردیم.

وی ابراز امیدواری کرد با پشتیبانی های عبوری شهردار ساری و حمایت ها و همراهی های همیشگی شورای شهر، سازمان جدیدالتأسیس فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری بتواند در مسیر درستی به منظور اجری برنامه ها قرار گیرد.

چاپ محتويات